Haziran 21, 2020

İrlandalı netflix gitmek üzereyken, Metacritic verilerine göre, ilk 10 Martin…

ile ppmol

İrlandalı netflix gitmek üzereyken, Metacritic verilerine göre, ilk 10 Martin Scorsese filmleri bir göz atalım.

Birkaç hafta önce, bir yönetmen Marvel filmleri hakkında bir tema parkı benzetme yaptığında, film dünyası büyük bir tartışma içinde kendini buldu. Bu sözlerin ne kadar doğru olduğunu tartışmaya çok odaklandım ve kendi filmleri hakkında nispeten ağır eleştiriler alan sinema insanları, bu konuda vurguladıkları ortak noktanın bu yönetmenin görüşünü istediği gibi ilan edeceğini söylediler. Martin Scorsese’nin ki tam bir kariyer. Odada konuşurken sessiz kalan ve dinleyen bir aile büyüğü gibi. Benim için, master manifestosu, New York Times makale, bir kez daha bu durumun et-kemik olduğu olaylar bir dizi sonra benim büyüme yol açtı.

Böyle bir film yapımcısının yeni filminin hevesle bekleniyor olması hiç de şaşırtıcı değil. Özellikle bu film, İrlandalı, robert De Niro, kendi kuşağının başka bir emektar, Al Pacino ve kendi kuşağının başka bir emektar bir araya getiriyor, heyecan zirve daha doğal bir şey yoktur.

Bu yılki ödül sezonunda daha çok konuşulan film birkaç gün içinde Netflix’te gösterime girecek ken, metacritic’in verilerine göre, dünyanın dört bir yanındaki eleştirmenlerden gelen notlarla dikkat çeken ilk 10 Martin Scorsese filmine bir göz atmak istedik. Usta yönetmenin nispeten az bilinen eserleri ve belgesellerinin yanı sıra çoğunlukla tanıdık filmleri olması nın listeyi bir çeşit keşif listesi haline getiriyor.

Metacritic Data tarafından Top 10 Martin Scorsese Filmler

Rolling Thunder Revüsü: Martin Scorsese’nin Bir Bob Dylan Hikayesi (2019)

MetaPuan: 86

Son Vals – Son Vals (1978)

MetaPuan: 88

Kızgın Boğa – Öfkeli Boğa (1980)

MetaPuan: 89

Saatler Sonra – After Hours (1985)

MetaPuan: 90

Masumiyet Çağı – Masumiyet Çağı (1993)

MetaPuan: 90

Zor Arkadaşlar – Goodfellas (1990)

MetaPuan: 90

İtalya’ya Yolculuğum (1990)

MetaPuan: 90

İrlandalı (2019)

MetaPuan: 94

Taksi Şoförü – Taksi Şoförü (1976)

MetaPuan: 94

Arka Sokaklar – Mean Streets (1973)

MetaPuan: 96

Kaynak: