Haziran 20, 2020

Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet’in yapım bütçesi 205 milyon dolar….

ile ppmol

Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet’in yapım bütçesi 205 milyon dolar. Filmin Inception ve Interstellar’dan çok daha yüksek bir bütçeye sahip olması, Nolan’ın bugüne kadarki en iddialı çalışmalarından birini gerçekleştirdiğini gösterdi.

Sinema dünyasına Memento, Kara Şövalye, Inception ve Yıldızlararası gibi filmleri getiren Christopher Nolan,bu yıl yeni filmi Tenet ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak. İlke’nin vizyon tarihi yaklaştıkça, duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen filmle ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Bir süredir uluslararası bir casusluk hikayesi anlattığı söylenen ama sır olarak saklanan Tenet’in Nolan’ın bugüne kadarki en büyük bütçe filmlerinden biri olacağı konuşuluyor. Aslında, Haziran ayında raporlar filmin bütçesi 225.000.000 $ olacağını iddia etti. O dönemde ortaya çıkan bu rakamlar söylenti olmasına rağmen, filmin bütçesi hakkında çok daha net bilgiler bugün ortaya çıktı. Collider ve Variety tarafından paylaşılan bilgilere göre Christopher Nolan’ın yeni filminin yapım bütçesi 205 milyon dolar. Bu rakam, Tenet’in Christopher Nolan’ın filmografisindeki en büyük ikinci bütçeli film olacağını gösteriyor. 250 milyon luk bir bütçeyle çekilen The Dark Knight Rises, Nolan’ın en pahalı filmi olmaya devam ediyor, ancak Tenet gibi dizilerle hiçbir bağlantısı olmayan orijinal bir projeye 205 milyon dolarlık bir bütçe ayrılması filmi Nolan’ın şimdiye kadar yaptığı en pahalı film yapıyor.

Christopher Nolan’ın En Büyük Bütçe Filmlerinden Biri Olan Tenet, 17 Temmuz’da vizyona girecek

Tenet’in son derece büyük yapımlarda ve görsel efektlerde yoğun olarak kullanılan etkileyici sahneleri olan yıldızlararası (165 milyon dolar) ve Yıldızlararası (165 milyon dolar) başlangıç bütçesi, Nolan’ın bugüne kadarki en iddialı filmi ile sinemaseverlerle yüzleşmeye hazırlandığını gösteriyor.

Nolan’ın yeni filmine 205 milyon dolar bütçe ayırarak devam veya adaptasyon dışı yapıma çok önemli yatırımlar yapan Warner Bros., filmin tanıtım kampanyası için de önemli bir bütçe ayırıyor. Collider’a göre stüdyo filmi tanıtmak için 100 milyon doların üzerinde para harcamaya hazırlanıyor. Tüm bunlar, son yılların en büyük “büyük” filmlerinden birinin sinemaseverleri beklediğini gösteriyor.

Filmin başrollerinde John David Washington ve başarılı aktör RobertPattinson, blacKkKlansman’da kendilerine bir isim yapmış, elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Michael Caine Clémence Poésy, Dimple Kapadia yer almaktadır.

Christopher Nolan’ın ortaya koyduğu şeyi görmek için sabırsızlıkla beklediğimiz Tenet, 17 Temmuz 2020’de vizyona girecek.