Haziran 20, 2020

2019 Mazda 3’ün Genel Yapısı Ortaya Çıktı!

ile ppmol

Mazda’nın 2003 yılında piyasaya sürülen 3 Serisi, kompakt araçların en büyük temsilcilerinden biri oldu. Mazda sağlam yapıları ve motorları ile ünlü bir şirkettir. Aslında, halk arasında hala “Mazda motorunu bozamazsınız” gibi ifadeler var. Mazda’nın bu kadar sağlam araçlar geliştirmesi Toyota’nın dikkatini çekti ve birlikte inşa edecekleri 1.6 milyar dolarlık bir yatırım motoru üretecek. Japon firması, Sky Active teknoloji motorunun üst düzey bir ünite olduğunu her seferinde kanıtlamıştır.

Bu mantık ve altyapıda Mazda 3 dördüncü sırada yer alan bir yer. dizinin 2019 yılında yollarda olması bekleniyor. Korsanlar ve çizim resimleri baktığımızda, güvenli bir değişiklik daha makyaj gibi hissettim. 2016 yılında yeni yapıyı alan 3 Serisi, 2023 ve sonrası kapsamlı bir değişimden geçecek. Ancak, Kuzey Amerika Tasarım Şefi Julien Montousseyeni üç serisi tasarım dilinden alınacaktır “dedi. O zaman eğimli buruna kızgın bir şey bekleriz!

Şu anda, firma ya köklü bir revizyondan geçecek ya da çıkış modeli gördüğümüz kamuflaj kaplaması olacak.

Ama tasarım şefinin söylediklerini dinlemek için, bu araç RX-Vision yapısına uyuyor.

Şu anki Mazda 3’lerden çok farklı bir şey görmedik. Tabii ki, aracın detaylarını kapsayacak şekilde örtülmeseydi, daha iyi yorumlayabilirdik.

Arkadaki farın hafif makyajını fark edebiliriz.

Yeni nesil Skyactiv ile düşünülen Mazda 3’ün, markasının içten olduğu atmosferik bir motorla gelmesi bekleniyor. Japon firması, atmosferik motorun turbo benzinli ve hibrid ünitelerden sonra bitmeyeceğini söylüyor. Öte yandan, 2019 Mazda 3 güvenlik donanımını artıracağı ve yarı özerk transfere geçeceği bildirildi.

Görünüşe göre yeni 3’ler biraz daha özel olacak. Yine de Mazda’nın boş, kötü bir modeli yok. Yeni Mazda 3’ün detayları açıklanır açıklanmaz sizlerle paylaşacağız.