Haziran 18, 2020

Platformun devamı veya İngilizce yeniden yapılabilir. Filmin yapımcılarından Carlos Juárez,…

ile ppmol

Platformun devamı veya İngilizce yeniden yapılabilir. Filmin yapımcılarından Carlos Juárez, Netflix ile görüştüklerini açıkladı.

Dünya prömiyerinde 44. El hoyo –Toronto Film Festivali’nde beğeni toplayan The Platform, geçtiğimiz günlerde Netflix’teyayınlandı ve izleyicilerin beğenisini kazandı. Kapitalizmin vahşeti ve gelir dağılımındaki adaletsizlik gibi konulara verdiği önemle izleyicileri etkilemeyi başaran film, yayınlandığı günden bu yana Netflix’te dünya çapında en çok izlenen yapımlardan biri oldu.

Bugüne kadar Netflix’in en çok izlenen filmlerinden biri haline gelen platform, Netflix’in en çok izlenen filmlerinden biri haline gelen coronavirus salgını nedeniyle devam filmlerinin önünü açmış gibi görünüyor.

Platformun Devamı veya İngilizce Remake Remade Olabilir

Filmin yapımcılarından Carlos Juárez, geçtiğimiz günlerde El Correo’ya The Platform’un devamının ya da İngilizce yeniden çalınmasının yeniden üretilebildiğini söyledi. Juárez, filmin izleyicilerden büyük ilgi aldığını ve şimdiden en çok izlenen Bask yapımı olduğunu vurgulayarak, netflix ile bir devam filmi ya da İngilizce yeniden çalınması için görüşmelere başladıklarını açıkladı.

David Desola ve Pedro Rivero tarafından yazılan, Galder Gaztelu-Urrutiatarafından yönetilen Platform, her katta iki kişinin bulunduğu bir tür dikey hapishanede geçiyor. Bu yapının ortasına yerleştirilen platform her gün yiyecek dolu olarak iner ve her katta kısa bir süre durur. Her ay yerleri değiştirilen mahkumlar, üst katlara düşme şansı olanlar, karınlarını vahşice beslerken, alt katlar artıklarıyla yetiniyor. Alt kattakiler ölümcül bir açlık bekliyorlar.

Film, hikayesinin merkezinde yer alan bu hapishane konseptiyle yeni bir serinin temellerini atabilir. Nitekim, yakın tarihli bir röportajda, filmin yönetmeni Galder Gaztelu-Urrutia, filmin geçtiği dünyada bunun gibi birçok hapishanenin bulunduğu devam filmlerinde ne tür bir hikayeyle karşılaşabileceğimize dair ilk ipuçlarını verdi.

Filmin çekildiği dünyada, bu konseptte birçok hapishanenin olması, Amerika’da yeniden çalınması için gerekli malzemeyi sağlamakla kalmıyor, netflix’in de bir devam filmi var ve Netflix’in Platformu Küp ya da Testere gibi bir diziye dönüştürmesinin önünü açıyor.

Platformun devamı ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.