Haziran 18, 2020

EPTA’nın Acımasız “Çöl Fırtınası Kamyonu” Çöl Aracı!

ile ppmol

Gelecekte, eğer bir yere park edilmiş bir araba görürseniz ve benzeri görülmemiş şekillerde bir araç görürseniz, bu onun dışındadır. Kavramlarını düşüncelerimizin ötesine taşıyan İngiliz şirketi, dikkat çekmeyi nasıl yaptığına bir resim çizdi. Bir iş hattı olarak, yat, uçak, dağ bisikleti ve son olarak otomotiv tasarımları ile ilerliyor.

Çöl Fırtınası şimdilik gerçek değil, ama bir gün inşaatına karar vereli, daha da ısınabilir. Deniz ve kara araçlarıyla çok ilgili olan Epta, artık otomotiv için olağanüstü çizimlerle kendini daha çok konuşturuyor.

Modelleme dikkat çekmek için programlanmış.

Tasarım şirketi ince detayları kaçırmadan önce dijital çizimlerini yansıttı. Ağır off-road yollarının başa çıkabildiği çöl fırtınasındayaklaşma açısını etkileyecek bir tampon kullanıldı. LED’ler çevredeki kısmı aydınlatmak için üzerine yerleştirilir.

Formula 1 tarzı tavan tüneli, tavan tünelinin sonunda geceleri uzun bir mesafe görmenizi sağlayacak altı yönlü bir far sistemine sahiptir.

Lastikler tam zamanlı çamur tipi. Karbon güçlü motor ile hafiflik birleştirmek için uygulandı. Özel ayarlanabilir süspansiyonlarla alt kümede yer alan çöl fırtınasının zemin yüksekliğinin 40 cm olduğuna inanıyoruz.

Çölün sıcak kumlarına adapte olan EPTA SUV, perçinlenmiş vahşi bir gövdeye sahiptir.

Kara fırtınanın donanım unsurlarına baktığımızda DAKAR Rallisi’nde günlerdir pilotyarışabilecek durumda. Eğer ssangYong Rexton DAKAR hazırlık bakarsanız, amaç açıktır. Super Trophy bagajında iki yedek lastik taşır. Led, trof kamyon tarzı arka görünümün aydınlatma bölümünde yedek lastiğin üzerine dik olarak yerleştirilen bir şekilde monte edilmiştir.

Çöl fırtınası üretimine karar vereliyse, sahiplerine maceranın masum tarafını gösterecektir.

Bir sonraki seride Batman’ da, benzinli veya dizel değil, akslara yerleştirilen elektrik motorlarıyla beklediğimiz EPTA aracını hayal ediyoruz. Yeterli pil gücü ile, bu tork aktarılır nasıl bir ders yol kapalı öğretmek mümkün olacak.

Bugün elektrik altyapısı çöl yarışlarında menzil açısından yeterli olmasa da, 10 yıl sonra teknoloji onu tasarlayacak. Korkutucu, ama heyecan verici olan çöl fırtınasının kesinlikle DAKAR takımlarından birine sahip olması gerektiğini düşünüyoruz. Araç hakkında ne düşünüyorsun?