Haziran 15, 2020

Yeni Zelanda, coronavirus salgını nedeniyle üretimin durdurulmasına izin verdi. Böylece…

ile ppmol

Yeni Zelanda, coronavirus salgını nedeniyle üretimin durdurulmasına izin verdi. Böylece Avatar 2 ve Yüzüklerin Efendisi’nin devamı açıldı.

Covid-19 Sağlık ve Güvenlik Normları ve Protokolü,Coronavirus salgını sırasında Yeni Zelanda Film Endüstrisi tarafından hazırlanan, hükümet iştiraki tarafından onaylandı, WorkSafe, hangi sağlık üretimleri koşullar altında devam edebilir ile ilgili olarak. Protokolün metni, Yeni Zelanda Film Komisyonu tarafından finanse edilen ve film endüstrisinden uzmanlardan oluşan ScreenSafe ekibi tarafından hazırlandı. ScreenSafe web sitesinden çevrimiçi protokol.

Yeni Zelanda Film Komisyonu Sağlık Bakanlığı’na ülkedeki her üretim sürücü ve worksafe izlemek için ScreenSafe portalına kayıt gerekir.

Kısıtlamaların son haftalarda kademeli olarak uzattığı Yeni Zelanda’da bugüne kadar toplam 1.139 vaka ve 21 ölüm rapor edildi. Annabelle Sheehan, Yeni Zelanda Film Komisyonu CEO’su, şunları söyledi: “Sektöre verilen aradan bu yana, komisyonun odak noktası ve bağlılığı, bu sektörde çalışan herkes için sektörün sağlık, güvenlik ve sürekli sürdürülebilirliği olmuştur. Bu protokolün çok hızlı bir şekilde hazırlanması için yapılan işbirliği ve çabaiçin çok müteşekkiriz.”

Avatar 2 ve Yüzüklerin Efendisi

Onaylanan protokol sonucunda, ülkede çekimlere başlayan ancak coronavirus salgını nedeniyle durdurulan James Cameron’ınyönettiği Yüzük lerin Efendisi’nin çekimleri için zemin Amazon tarafından üretildi.

Yönetmen James Cameron ve yapımcı Jon Landau, filmin durdurulmasından bu yana dijital görsel efekt şirketi Weta Digital ile filmin görsel efektleri üzerinde çalışmak üzere Kaliforniya’da ydı.

Avatar’ın resmi Twitter hesabından James Cameron’ın(resimdeki) sette havuzdaki oyunculara talimatlar verdiği bir görüntü. Ancak, fotoğrafların yeri ve zamanı belirsiz olduğu için oyuncuların ve ekibin çekimler için Yeni Zelanda’ya dönüp dönmediği henüz bilinmiyor.

Avatar 2’nin17 Aralık 2021’de gösterime girecek olması bekleniyor, 2009’da vizyona giren serinin ilk filminin ardından 2017’de başladı. Serinin 5 filmden oluşması bekleniyor, ancak üçüncü filmin Aralık 2023’te, dördüncü filmin Aralık 2025’te ve 5.

Amazon’unastronomik bütçeli prodüksiyonu Yüzüklerin Efendisi de salgın nedeniyle durduruldu ve tüm prodüksiyon ekibi ve aktörler Mart ayı ortasında evlerine gönderildi. Dizinin ilk iki bölümü yönetmen J.A. Boyana tarafından çekildi. Dizinin ilk iki bölümünden sonra 4-5 ay boyunca bir araya gelmesi planlanıyordu. Şu anda üretimin devam etmesi için bir planlama bulunmamaktadır.

Kaynak: