Haziran 15, 2020

Başrollerini Martin Scorsese ve The Irishman’ın paylaştığı Robert De Niro,…

ile ppmol

Başrollerini Martin Scorsese ve The Irishman’ın paylaştığı Robert De Niro, filmde CGI ile gençleşmesinin nasıl bir his olduğunu anlattı.

Martin Scorsese’nin robert de niro, Al Pacino, Joe Pesci ve Harvey Keitel gibi usta isimleri bir araya getiren yeni filmi The Irishman’inprömiyeri geçen ay 57. New York Film Festivali’nde festivale katıldı ve hem eleştirmenler hem de sinemaseverler tarafından alkışlandı. Birçok film yapımcısı tarafından modern bir başyapıt olarak nitelendirilen film, Rotten Tomatoes’taki eleştirmenlerden 99 puan alarak Scorsese’nin bugüne kadarki en çok izlenen filmi oldu.

Uluslararası Teamster Kardeşliği’nde görevli ve aynı zamanda mafya suikastçısı frank Sheeran’ın hayatını anlatan filmde rol alan Robert De Niro, yıllar sonra Scorsese ile yeniden çalıştığı The Irishman ile bir kez daha adından bir isim yapmayı başardı. Filmin Los Angeles’taki galası sırasında The Hollywood Reporter’a konuşan De Niro, film hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

De Niro, İrlandalı’ya katılmadan önce neredeyse 10 yıldır sinema dünyasından uzak olan Joe Pesci’yi emekliliği bir kenara bırakıp setlere dönmeye nasıl ikna ettiklerini anlatarak, usta aktörü filmde yer almaya nasıl ikna ettiğini anlattı: “Biz arkadaşız ve Marty’yi (Scorsese) seviyoruz. “İşte bu, hadi bunu yapalım, şansımızı deneyelim ve bunu yapalım.” dedim. Marty’yi seviyor ve onunla, benimle ve Al’la (Pacino) yeniden çalışma deneyimi yaşamak istedi.”

İrlandalı 27 Kasım’da Netflix çıkacak

De Niro da onu filmde CGI ile gençleşmek görmek nasıl bir duygu hakkında konuştu. Filmde farklı yaşlarda Frank Sheeran’a hayat verebilmek için CGI ile gençleştirilen De Niro, filmi ilk gördüğünde ne düşündüğünü söyledi: “İyi olduğunu düşündüm, gördüğüme sevindim. 30 yıl boyunca kariyerimi güçlendirmene yardım edin diye şaka yaptım.”

Şimdiye kadar paylaşılan İrlandalı hakkında yorumlar CGI teknolojisi ile elde edilen sonuç için mükemmel değildir, ama filmin genel akışı nda seyirci rahatsız etmez. Robert De Niro ve Al Pacino gibi usta aktörlerin film boyunca karakterlerini hayata geçirmelerine izin verdiği için, gençleştirme teknolojisinin pek çok sinemasever tarafından mükemmel bir sonuç vermediği için göz ardı edildiği ortaya çıktı.

Bu yıl Oscar yarışında son derece hırslı olması beklenen İrlandalı, ABD ve İngiltere gibi ülkelerde sinemalarda göründükten sonra 27 Kasım’da Netflix’te gösterime girecek.

Kaynak: