Haziran 14, 2020

Nvidia Beklenen Oyun Servisi GeForce Şimdi Kullanılabilir

ile ppmol

Nvidia, dünyanın önde gelen grafik kartı üreticisi, oyuncular için üstün performans ürünleri ile gelmeye devam ediyor. Son zamanlarda ışın izleme tarafından desteklenmektedir RTX grafik kartları, piyasada fırtınalar gibi esiyor. Artan internet hızlarıyla birlikte şirketler bulut sunucularına yatırım yapmaya başladı. Bunun ilk örneği Google’dan geldi. Kasım 2019’da, Google Stadia sınırlı sayıda ülkede de olsa oyuncularla tanıştı.

Öte yandan, Nvidia ve Microsoft gibi birçok şirket kendi bulut oyun hizmetleri üzerinde çalışmaktadır. Microsoft, Project xCloud sistemini başlatmaya hazırlanıyor. Nvidia bir süredir bulut oyun hizmeti geforce test edilmiştir. Bekleyiş sona erdi ve teknoloji devi oyunculara geforce platform tanıttı.

GeForce Şimdi Başlatılan

Günümüzde kullanıcılar PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch ile oyun deneyimi yaşıyor. Önümüzdeki dönemde, bu deneyimin bulut oyun sunucularında yaşanacağını söyleyebiliriz. Google’dan sonra, Nvidia artık geforce’u etkinleştirildi. Platformüyesi olan kullanıcılar isterlerse oyun deneyiminden ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Tabii ki, ücretli üyelerin bazı ayrıcalıklara sahip olacağının altını çiziyoruz. GeForce Now için iki üyelik seçeneği seçildi.

Üzgür ve kurucu olarak atanan üye ve tiplerin kurucuları için, kullanıcıların ayda 5, 49 avro ödemesi gerekiyor. Bu fiyat şu anda indirimli ve önümüzdeki günlerde 15 $ kadar olması tahmin ediliyor. Ücretli abonelik seçeneğini seçenler, 90 günlük ücretsiz deneme süresi, öncelikli erişim, genişletilmiş oturum ve RTX desteğinden yararlanabilecekler.

Oyunlar önceden satın alınmalıdır

Ücretsiz aboneler 1 saatlik oturum gerçekleştirebilirler. Zaman dolduğunda, oturum sona erer. Yeniden başlamak için bazı reklamları izlemeniz gerekir. 90 günlük ücretsiz denemeden sonra, kullanıcılar aboneliklerine devam edebilir veya bir ücret karşılığında hizmeti sonlandırabilirler.

Oyunlar 1080p ve 60 fps limitinde oynanabilir. GeForce deneyimi yaşamak isteyenler ilgili programı indirebilir ve bu adresten bir hesap oluşturabilirler. Platform, Windows, macOS, Android ve Nvidia Shield kullanıcıları tarafından erişilebilir. İlgili oyunlara erişmek için kullanıcıların Steam veya Epic Games gibi platformlardan alışveriş yapması gerekmektedir.