Haziran 14, 2020

Edgar Wright’ın Anya Taylor-Joy, Matt Smith ve Thomasin McKenzie’nin başrollerini…

ile ppmol

Edgar Wright’ın Anya Taylor-Joy, Matt Smith ve Thomasin McKenzie’nin başrollerini paylaştığı Soho’daki Last Night adlı korku filmi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Cornetto Üçlemesi, Scott Pilgrim, vb Dünya şu anda yeni korku filmi için hazırlanıyor meşgul , hangi sinemaseverlerin önünde gelecek yıl görünmesi ayarlanır, filmler Baby Driver ile hafızaya kazındı.

Penny Dreadful’ın senaristi Krysty Wilson-Cairns ve Edgar Wright tarafından yazılan filmde, Doctor Who rolüyle tanınan ve debra granik’in son beğeni toplayan filmi yle tanınan The Witch and Split gibi korku filmlerindeki başarılı performansıyla tanınan Krysty Wilson-Cairnsbaşrolde yer     alıyor. Onlar Rita Tushingham, Michael Ajao ve Synnøve Karlsen katıldı.

Edgar Wright Hakkında Yeni Detaylar Soho’da Dün Gece İmzalandı

Oldboy, It, The Handmaiden filmlerinden tanıdığımız Chung Chung-hoon’unyönettiği Soho’daki Last Night hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Hatırlarsanız, Soho’daki Last Night ile ilgili ilk haber çıktığında Edgar Wright filmin 1973 yapımı itme filmleri Don’t Look Now ve Roman Polanski’nin ruhunu yansıtacağını söylemişti. Aslında, filmin 60’larda Londra’da birbirine bağlı iki hikaye anlatacağı ve bugün sinema lobisinde dolaştığı bilgisi; Anya Taylor-Joy’un filmin 60’lı yıllarda bir karakteri oynadığı söylenirken, Thomasin McKenzie’nin filmin bugünkü bölümünde genç bir moda tasarımcısına hayat verdiği söylenir.

Yakın zamanda Empire’a bir verici veren Edgar Wright, bu iki oyuncunun bu söylentileri gerçekleştirerek canlandırdığı karakterler hakkında yeni açıklamalar yaptı. Filmde Anya Taylor-Joy’a hayat veren Sandy, 60’lı yıllarda Londra’da sanat, müzik ve moda endüstrisinde yer alan ve yeni kültürlerin ve yaşam tarzlarının ortaya çıktığı Swinging Sixties’ın oluşumuyla karşı karşıya. Empire’ın film hakkında paylaştığı sahne arkası da Sandy karakteri yle ilgili bu detayı destekliyor. Thomasin McKenzie ise bugün yaşayan ama 60’ların büyük ilgisini çeken Eloise karakterine hayat veriyor. Sandy ile olan tuhaf bağlantısı sayesinde, Elosie bu saplantı dönemini yaşama şansı elde eder.

Bu iki karakter arasındaki karşılaşmakorkunç sonuçlar doğuracak tahmin etmek zor olmamalıdır. Bu, Edgar Wright’ın zaman yolculuğu temayı nasıl bir korku-gerilim perspektifinde sunacağı sorusu. Sinemada bir komedi filmi yapan Edgar Wright, özellikle zombiler gibi daha fazla korku filminde gördüğümüz elementleri kullanmasına rağmen, Shaun of the Dead ile birlikte, türler arasında geçiş yapan ve alttan başarıyla kalkanlar yapan bir yönetmen. Bu yüzden filmle ilgili beklentilerimiz her geçen gün artıyor. Çıkan her yeni haberle heyecanlandığımız Soho’da Dün Gece 2 Ekim 2020’de ülkemizde yayınlanacak.