Haziran 13, 2020

Justin Kurzel’in son filmi True History of the Kelly Gang’den…

ile ppmol

Justin Kurzel’in son filmi True History of the Kelly Gang’den yeni bir fragman yayınlandı. George MacKay, Russell Crowe, Charlie Hunnam ve Nicholas Hoult’u bir araya getiren film 28 Şubat’ta vizyona girecek.

Cannes Film Festivali’nden ödülle dönen ilk uzun metrajlı filmi Snowtown ile dikkatleri üzerine çektikten sonra, Macbeth’ten etkileyici bir uyarlama yapan assassin’s Creed’den üç yıl sonra, 2015 yılında yeni filmi ile sinemalara geri döndü. Kelly GangTrue History , kendi ülkesinde Avustralyalı yönetmen tarafından çekilen , Eylül ayında 44 Yıllık Akademi Ödülleri’nde dünya prömiyeri katılır. Toronto Film Festivali’nde yaptı.

Ödül sezonunda seyirci karşısına çıkmadan önce adını verdiği söylenen film, beklenen etkiyi yaratmamış olabilir, ancak hem eleştirmenler hem de sinemaseverler tarafından takdir edildi. Justin Kurzel’i bir kez daha övgüyle gören film, bu yıl birçok ülkede gösterime girecek. Önümüzdeki ay ülkemizde sinemaseverlerle buluşacak olan Kelly Çetesi’nin Gerçek Tarihi için bekleyiş devam ederken, filmden yeni bir fragman yayınlandı.

Kelly Gang Gerçek Tarihi 28 Şubat’ta çıkacak

Justin Kurzel’in yeni filmi, adından da anlaşılacağı gibi, Ned Kelly ve çetesinin gerçek hikayesini anlatıyor. Peter Carey’ninromanından uyarlanan film, izleyicileri 1870’lerin Avustralya’sına götürür ve uzun zamandır kanundan kaçmayı başaran Ned Kelly ve çetesinin hikayesini anlatır. Film Shaun Grant,en iyi Snowtown ve Berlin Sendromu gibi yapımları için bilinen tarafından imzalanmıştır.

Film, 11.22.63 ve Captain Fantastic, bu yılki Sam Mendes gibi yapımlarıyla tanınan Ned Kelly george mackay’e adını duyurmuştur. MacKay’e Russell Crowe, Charlie Hunnam, Nicholas Hoult, Essie Davis ve Thomasin McKenzie. Markella Kavenagh da eşlik ediyor.

İmzası ve bir araya getirdiği zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken film, 28 Şubat’ta ülkemizde vizyona girecek. Filmden yeni fragmanı buradan izleyebilirsiniz.