Haziran 12, 2020

Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, H.P….

ile ppmol

Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, H.P. Lovecraft’ın eserlerini izleyen Lovecraft çizgi romanını sinemaya uyarlayacak.

Game of Thrones ile televizyon tarihinin en çok izlenen ve konuşulan dizilerinden biri olan David Benioff ve D.B. Weiss,yeni bir projeyle sinema dünyasına girmeye hazırlanıyor. Benioff ve Weiss ekrana Lovecraft komik uyarlamak için Warner Bros imzaladı, Deadline bildirdi.

Game of Thrones’un başarısından sonra Hollywood’un en çok aranan isimleri haline gelen Benioff ve Weiss, lucasfilm’i yeni bir Star Wars üçlemesi için imzaladılar ve hatta bir süre proje üzerinde çalıştılar. Ama geçen yıl Ekim ayında, çiftin Star Wars projesi iptal edildi. İkili, ayrılma kararının arkasında yoğun bir zaman çizelgesi olduğunu, ancak Game of Thrones’un son sezonunu hayal kırıklığına uğratma ihtimalinin ayrılığın bir parçası olabileceğini söyledi. Star Wars projelerinin iptalinden sonra ne tür bir iş imzalayacaklarını merak eden Benioff ve Weiss, Lovecraft’ı tercih etti.

Phil Hay ve Matt Manfredi tarafından Lovecraft için senaryo için yazıldı

George R.R. Martin’in fantastik roman serisini Game of Thrones’ta ekrana uyarlayan ikili, büyük başarılar elde etti ve sinema dünyasındaki ilk çalışmalarında film dünyasının yönetmenlik ve senaryonun adaptif kısmını başkalarına bırakmaktan memnun. Benioff ve Weiss’ın yönettiği Lovecraft filminin senaryosu Phil Hay ve Matt Manfredi tarafından yazılacak. Filmin yapımcılığını Aeon Flux ve Destroyer’ın yönetmeni Karyn Kusama yapacak.

Hans Rodionoff‘kitabı Lovecraft usta yazar H.P. Lovecraft,başarıyla bilim kurgu ile hece ve korku türleri karışımı kitapları için bilinen eserleri esinlenerek ve soru sorar: “Ya Lovecraft eserleri kurgu değilse? Ya bahsettiği canavarlar gerçekse?” Film hakkında bilinenler çok sınırlı olsa da, cthulhu mito geçecek ve izleyicileri 1920’lere götürecek.

Ağustos ayında Netflix ile 200 milyon dolarlık büyük bir anlaşma imzalayan Benioff ve Weiss’ın, projeyi yıllardır takip ettiği ve Netflix anlaşması imzalanmadan önce proje için Warner Bros. yöneticileriyle görüştüğü bildiriliyor. Bu yüzden aşk sanatının Netflix anlaşmasını etkilemeyeceğini öngörüyor.

Kaynak: