Haziran 12, 2020

David Lynch, Netflix’te bir dizi yapacağı söylentilerini açıkladı. Ayrıca Denis…

ile ppmol

David Lynch, Netflix’te bir dizi yapacağı söylentilerini açıkladı. Ayrıca Denis Villeneuve’un merakla beklenen Dune uyarlaması hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Usta yönetmen David Lynch– son zamanlarda o Coronavirus salgını nedeniyle sosyal izolasyon sağlamak için Los Angeles’ta evde bu zaman geçirdim duyurdu – bu onun günlük hayatında çok fark yaratmadığını söyledi. Ayrıca karantinadan sonra insanların daha iyi kalpli, daha ruhani olacağına inandığını da söyledi.

Yaklaşık on gün sonra David Lynch, The Hollywood Reporter’a bir açıklama yaptı ve Netflix’te bir dizi çekeceği söylentilerini açıklığa kavuşturdu. Ayrıca Denis Villeneuve’unmerakla beklenen uyarlaması hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Kaseti biraz geri sikimize, bunu yapmak zorunda kalacaksın. David Lynch’in yönettiği ve başrolünde oynadığı 17 dakikalık kısa film, geçen yıl Ocak ayında Netflix’te gösterime girdi ve 2016’da çekilen ve 2018’de çeşitli festivallerde gösterilen bu kısa film, cinayet zanlısı bir dedektif le maymun arasındaki sorgulamayla ilgiliydi. David Lynch’in bu kısa filmi doğum gününde yayınlayan Netflix’e taşınması sürpriz olarak yorumlandı. Sonuç olarak, David Lynch’in Netflix’te bir dizi yapacağına dair söylentiler var.

Röportajda bu konu yla ilgili bir soru üzerine, David Lynch bu raporların tüm söylentiler, kesinleşmiş bir şey olduğunu söyledi. “Bu konuda bir sürü söylenti var. Jack ne yaptı? Şu anda Netflix’te yayınlıyor. Görmen gereken bir şey. Karantina sürecinde size yardımcı olacaktır. Tüm dedikodular havada, ama bu konuda bir şey olmadığını söyleyebilirim. Söylentiler doğru olsa bile, hiçbir şeyin doğru olmadığına dair bir söylenti vardır.”

David Lynch: “Dune’a Sıfır İlgim Var”

Netflix’in durumunu netleştiren David Lynch, Denis Villeneuve’un merakla beklenen Dune uyarlaması hakkında da konuştu. Bilindiği gibi David Lynch, Frank Herbert’In unutulmaz eseri Dune’u 1984 yılında sinemaya uyarladı ve olumsuz eleştirilerin odağı oldu. Karmaşık hikayeyi tek bir filme sığdırmaya çalışmak ve yapımcıyla ilgili bazı sorunlar David Lynch’in bu uyarlamayı kötü bir şekilde taramasına neden oldu.

Dune uyarlamasını bir gönül yarası olarak nitelendiren Lynch, film hakkında şunları söyledi: “Büyük bir başarısızlıktı ve son kurguyu görmedim. Bu hikayeyi birçok kez anlattım. Yapmak istediğim bir film değildi. Bazı parçaları seviyorum – ama benim için tam bir başarısızlık oldu,” dedi.

Aslında David Lynch, Dune karşı olumsuz düşünceler olmuştur, denis Villeneuve imzası Dune uyarlaması hakkında bir şey görmedim, hangi bu destekler. Röportajda, Lynch son zamanlarda ilginç yeni Dune filmi sıfır ilgi dile getirdi. Ayrıca başka bir Dune uyarlaması izlemek istemediğini de ekliyor.

Kaynak: